Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanları`nın görüşme tarihi belli oldu - Gündem
21 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

22 Eylül 2019 - Bu haber 485 kez okundu.  

Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanları`nın görüşme tarihi belli oldu

Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanları`nın görüşme tarihi belli oldu Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanları`nın görüşme tarihi belli oldu
Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Enformasyon ve Halkla İlişkiler Dairesinden edinen bilgiye göre 23 Eylül’de Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri bakanları, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubu Eş Başkanları’nın arabuluculuğunda New York’ta bir araya gelecek.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Toplantılarna katılmak için 22 Eylül’de New York’a gidecek.

Dışişleri’nin açıklamasında ziyaret sırasında 23 Eylül’de Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Mamedyarov ile bir görüşme öngürüldüğü ifade edildi.

Daha önce Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Anna Nağdalyan, gazetecilerin verdiği “BM Genel Kurulu Toplantısı’nda Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri bakanları arasında görüşme olabilir mi?” sorusuna şöyle cevap vermişti:

“AGİT Minsk Grubu Eş Başkanları tarafından Dışişleri bakanları arasında görüşme düzenlemesiyle ilgili bir teklif geldi. Taraflar, görüşmenin gerçekleştirilmesi konusunda anlaşmaya vardılar. Görüşmenin tarihi ve yeri konusunda ise kararlaştırılmış bir şekilde açıklama yapma bir ilkemiz olduğunu birçok kez söyledik.”Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+