​Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ABD Büyükelçisi`nin başkanlığındaki heyetle görüştü - Gündem
11 Nisan 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Երեզկան / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

31 Ekim 2019  

​Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ABD Büyükelçisi`nin başkanlığındaki heyetle görüştü -

​Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ABD Büyükelçisi`nin başkanlığındaki heyetle görüştü ​Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ABD Büyükelçisi`nin başkanlığındaki heyetle görüştü

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 31 Ekim tarihinde ABD’nin Ermenistan Büyükelçisi Lynne Tracy’nin başkanlığındaki heyeti ağırladı. ABD heyetinde, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Kafkasya İşleri ve Bölgesel Çatışmalar Ofisi Direktörü Cheryl Fernandes, ABD Uluslaraerası Kalkınma Ajansı (USAID) Ermenistan Program Direktörü Deborah Grieser ve ABD’nin Ermenistan Büyükelçiliğinin temsilcileri yer aldı.

ABD heyetini selamlayan Ermenistan Başbakan’ı, günler önce Temsilciler Meclisi’nde Ermeni Soykırımı’nı tanıyan karar tasarısının onaylanmasından dolayı teşekkür ederek, bu adımın hem Ermenistan, hem de Ermeni Soykırımı’ndan kurtulanların nesilleri için çok önemli olduğunu vurguladı.

Büyükelçi Lynne Tracy ise ABD’nin, Ermenistan ile verimli işbirliğini daha da genişletmek niyetinde olduğunu dile getirerek, Ermenistan–ABD işbirliği programları kapsamında Ermenistan’a verilen desteğin 2019 yılında yüzde 40 arttığına dikkat çekti.

Kafkasya İşleri ve Bölgesel Çatışmalar Ofisi Direktörü Cheryl Fernandes de, ABD hükümetinin, Ermenistan’daki demokratik ve ekonomik reformlara, yolsuzlukla mücadele ve bölgesel güvenlik alanındaki çabalarına destek verdiğini vurgulayarak, Ermenistan ile bütün bu alanlarda stratejik işbirliğine devam edileceğini ifade etti.

Görüşme sırasında taraflar, Ermenistan –ABD işbirliğinin gündemindeki birtakım konular ele aldı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+