​Ermenistan eski Cumhurbaşkanı Sarkisyan 2 yıllık sessizliğini bozacak - Gündem
11 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Երեզկան / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

18 Ağustos 2020  

​Ermenistan eski Cumhurbaşkanı Sarkisyan 2 yıllık sessizliğini bozacak -

​Ermenistan eski Cumhurbaşkanı Sarkisyan 2 yıllık sessizliğini bozacak ​Ermenistan eski Cumhurbaşkanı Sarkisyan 2 yıllık sessizliğini bozacak

Nisan 2018’de şuanki Başbakanı olan Nikol Paşinyan’ın öncülüğünde Ermenistan’da gerçekleştirilen Kadife Devrimi sonucu istifa etmeye zorunda kalan ülke lideri Serj Sarkisyan 2 sene sessizlik korumaktan sonra ilk kez basın toplantısı yapacak.

Sarkisyan’ın yapacağı basın toplantısının gündemi Nisan 2016’da Ermenistan ile Azerbaycan arasında yaşanan 4 günlük savaşı olacak. Sarkisyan’ın kendi Cumhurbaşkanlığı döneminde yaşanan söz konusu olaylarla ilgili her türlü sorulara cevap vererek birçok ayrıntının açıklamasını bekleniyor.

2 Nisan 2016’da Karabağ’da patlak veren dört günlük savaş, 1994 ateşkes anlaşmasından sonra en şiddetli çatışmaydı. Ermenistan ve Azerbaycan silahlı güçleri arasında yaşanan bu savaşta tarafların yüzden fazla kaybı oldu.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+