​Trump`tan Karabağ açıklaması: İlerleme var! Ermeniler inanılmaz insanlar - Gündem
17 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Ասակ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

24 Ekim 2020  

​Trump`tan Karabağ açıklaması: İlerleme var! Ermeniler inanılmaz insanlar -

​Trump`tan Karabağ açıklaması: İlerleme var! Ermeniler inanılmaz insanlar ​Trump`tan Karabağ açıklaması: İlerleme var! Ermeniler inanılmaz insanlar

ABD Başkanı Trump gazetecilerin sorularını yanıtlarken Azerbaycan'ın Artsakh'a (Karabağ) karşı başlattığı savaşı ve son gelişmelerine değindi. Trump "İyi bir ilerleme kaydettik dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo bugün Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanları ile ayrı ayrı biraraya gelmişti.

Konu ABD Başkanı Trump'ın da gündemindeydi. Trump gazetecilerin soruları üzerine, "Ermenistan ile konuşuyoruz. Ermenistan ile çok iyi ilişkilerimiz var. Orada çok güzel insanlar yaşar. Çok adanmış, amaçlı, inanılmaz insanlar. ABD'de de çok sayıda Ermeni yaşıyor. Ne olacağını göreceğiz. Bu konuda iyi bir ilerleme olduğunu düşünüyorum ”dedi.

Bu arada Artsakh Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan Rusya Devlet başkanı Putin'e bir mektup yazdı. Artsakh Ermenilerin'nin Rusya tarihinde oynadığı role dikkat çeken ve Putin'in önceki gün çatışmaların başlangıcına dair yaptığı açıklamaları hatırlatan Hurutyunyan, "Bütün bunları hesaba katarak, Azerbaycan-Karabağ ihtilaf bölgesindeki savaşı sona erdirmek ve siyasi süreçleri yeniden başlatmak için her türlü çabayı göstermenizi rica ediyoruz.” dedi.

Putin 'Valdai' Tartışma Kulübü'nde yaptığı konuşmada bölgedeki çatışmaların 30 yıl önce Ermeni halkına karşı işlenen ağır suçlar sonucunda başladığını söylemişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+