​Karabağ Ombudsmanı: Azerbaycanlılar girdikleri yerde vatandaşlara karşı suç işlemişler - Gündem
26 Mayıs 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարերի / Օր : Նպատ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

05 Kasım 2020  

​Karabağ Ombudsmanı: Azerbaycanlılar girdikleri yerde vatandaşlara karşı suç işlemişler -

​Karabağ Ombudsmanı: Azerbaycanlılar girdikleri yerde vatandaşlara karşı suç işlemişler ​Karabağ Ombudsmanı: Azerbaycanlılar girdikleri yerde vatandaşlara karşı suç işlemişler

Artsakh Cumhuriyeti (Karabağ) Ombudsmanı Artak Beglaryan basın toplantısı sırasında Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin girdikleri alanlarda sivillere karşı birçok suç işlediklerine dair delillerin var olduğunu ifade etti.

Bunlardan biri de Beglaryan’ın sözlerine göre esir aldıkları 84 yaşındaki Mişa Melkumyan’ın öldürülmesidir. Mişa Melkumyan’ın akrabaları esir düştükten önce onun hiç bir sağlık sorunu olmadığını bildirdiler. Bu Azerbaycan’da ona karşı uygulanan şiddetten dolayı öldüğünü gösteriyor.

Karabağ Ombusmanı’na göre Toğ köyünde vatandaşlardan biri uluslararası medya temsilcisine nasıl Mayor isimli bir vatandaşın kafasını kestiklerini anlatmış(olayla ilgili ayrıntılar inceleniyor).

Artak Beglaryan Azerbaycan’da Ermeni düşmanlığının en üst seviyede bulunduğunu ve her bir Ermeni’nin öldürülmesi ve cesetlerine gösterilen saygısız davranışın Azerbaycan toplumu için övgüye değer bir eylem olduğunu ifade etti. Böylece Soykırımıcı eylemlerin tehlikesi Ombudsman’a göre çok yüksektir.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+