​Karabağ işgal altındaki Şuşi`de Azerbaycan’ın BM`ye katılım yıldönümü kutlamalarını sert bir dille - Gündem
16 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Մանի / Ժամ : Արփող

Gündem :

19 Mart 2022  

​Karabağ işgal altındaki Şuşi`de Azerbaycan’ın BM`ye katılım yıldönümü kutlamalarını sert bir dille -

​Karabağ işgal altındaki Şuşi`de Azerbaycan’ın BM`ye katılım yıldönümü kutlamalarını sert bir dille ​Karabağ işgal altındaki Şuşi`de Azerbaycan’ın BM`ye katılım yıldönümü kutlamalarını sert bir dille eleştirdi

Artsakh Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan'ın Artsakh'ın işgal altındaki Şuşi kasabasında BM'ye katılımının 30. yıldönümünü kutlamasını şiddetle kınadığını ifade etti.

“Resmi Bakü, kendi huyuna uygun davranarak , Artsakh'a yönelik saldırganlığının sonuçlarını meşrulaştırmaya yönelik yıkıcı bir politika yürütmeye, uluslararası toplumu ve çeşitli örgütleri bu sürece dahil etmeye ve sömürmeye çalışmaktadır.

Azerbaycan’ın işgali altında bulunan Artsakh’ın Şuşi şehrinde Azerbaycan'ın Birleşmiş Milletler'e üyeliğinin 30. yıldönümüne adanan ciddi bir tören düzenlenmesi ve bu etkinliğe BM temsilcilerinin ve yapılarının katılması bu politikanın bir başka tezahürüdür.

Artsakh Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Şuşi'de böyle bir olayın düzenlenmesini şiddetle kınıyor.

Azerbaycan'ın saldırganlığının ve Ermeni düşmanlığının ana hedeflerinden biri olan şehirde düzenlenen etkinliğe BM temsilcilerinin katılımı, bu etkili uluslararası örgütün faaliyet ilkeleri, ideolojisi ve misyonu ile çelişmektedir. Şüphesiz Azerbaycan bunu insanlık dışı ve saldırgan politikasını meşrulaştırmak için kullanacaktır.”

Artsakh Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, bu aynı zamanda BM'nin itibarına da ciddi bir darbe olduğunu ifade ederek bunun örgütün faaliyetlerinin olumsuz bir etkileyeceğini de belirtti.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+