​Ermenistan: Türkiye ile sınır belirleme gündemimizde değil - Gündem
21 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

03 Mayıs 2022  

​Ermenistan: Türkiye ile sınır belirleme gündemimizde değil -

​Ermenistan: Türkiye ile sınır belirleme gündemimizde değil ​Ermenistan: Türkiye ile sınır belirleme gündemimizde değil

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Türkiye-Ermenistan normalleşme süreci ile ilgili yaptığı açıklamalara değinen Ermenistan Dışişleri Bakanı Sözcüsü Vahe Hunanyan "Ermenistan ile Türkiye arasında sınırın yeniden tespit edilmesi konusu gündemde değil" dedi.

Türkiye-Ermenistan normalleşme sürecinde özel temsilcilerin yeni görüşmesi 3 Mayıs'ta Viyana'da yapılacak.

Çavuşoğlu, o toplantı için, "Bu toplantıda da önümüzdeki süreçte atılabilecek farklı adımlar konuşulacak. Sınır tespitinin tekrar yapılması konusunda bir mutabakat vardı. Bu nasıl yapılacak? Ortak komisyon mu kurulacak mesela. Azerbaycan ile ortak komisyon kurma kararı aldılar."" ifadelerini kullandı.

Hunanyan yaptığı açıklamada "Medya kuruluşlarının sorularına cevaben Ermenistan-Türkiye arasında sınırın yeniden tespit edilmesi konusunda herhangi bir müzakere veya mutabakatın olmadığını bildiriyoruz. Gündemde böyle bir konu yok" dedi.

Hatırlanacağı üzere Uruguay'da, Ermenistan bayrakları sallayarak protesto gösterisi düzenleyenlere Çavuşoğlu, bozkurt işareti yaparak yanıt vermişti.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu konuyla ilgili olarak, "Göstericiler çirkin tavırlar sergilediler. Kabul edilemez bu çirkin tavırlardan sonra biz de gereken cevabımızı verdik." dedi


Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+