Mavi Liste: Kazanan kaybeden yok, Üsküdar kazandı - Gündem
20 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

12 Aralık 2022  

Mavi Liste: Kazanan kaybeden yok, Üsküdar kazandı -

Mavi Liste: Kazanan kaybeden yok, Üsküdar kazandı Mavi Liste: Kazanan kaybeden yok, Üsküdar kazandı

Üsküdar Surp Haç Kilisesi Vakfı için bugün sandığa gidildi. Mevcut yönetimden isimlerin yer aldığı Yeşil Liste'ye karşı yarışan Mavi Liste, resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazandı. Mavi Liste'den Berç Zıngık galibiyetin ardından Agos'a değerlendirmede bulundu.

Mavi Liste'nin başkan adayı Berç Zıngık şunları söyledi:

"Mutluyuz, herkes gibi biz de kazanmak için bu yola çıktık. Uzun zamandan beri hedefimizdeydi yönetim kuruluna girmek, Üsküdar halkı da bizi seçerek bize olan güvenini gösterdi. Aslında kazanan ya da kaybeden yok, Üsküdarımız kazandı. Öncelikle bizi destekleyen herkese teşekkür ederiz. Mutluyuz camaatimiz kazandı. Asıl desteğin şimdi başlaması lazım, diğer listedeki adaylar da arkadaşımız, yeri geldiği zaman elbette beraber çalışabiliriz."

Zıngık şöyle devam etti: "İlk olarak elimizde envanter olması gerek sonrasında vaad ettiğimiz projelere başlayabiliriz. Kilisemizin gelirleri ve giderlerine bakacağız. Kilisemizin işleyişini elbette bozmayacağız daha iyi nasıl kazanımlar yapabilirizi düşünüp çalışmalara başlayacağız."

Üosküdar Surp Haç Kilisesi Vakfı'nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Berç Zıngık, Herman Portakalyan, Tara Tekartinyan Göncü, Herman Karadere, Zakar Nevruz, Aylin Ateş, Ohannes Çakraklı, Arda Suna, Selin Eskici, Arden Terziyan, Rafi Apar ve Aslin Ceheryan
Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+